Adverteren?

Je bent hier: Techzine » Forum » Linux » [Linux] Asus EEE 901 12GB SSD Ubuntu Guide

Besturingssystemen - Linux

Deel interessante forumberichten met al je vrienden via Twitter, Facebook of LinkedIN!

Discussie: [Linux] Asus EEE 901 12GB SSD Ubuntu Guide

Tags: ASUS, Ubuntu, SSD, Eee, Guide, 901, 12GB, [Linux]

offlineXeraveros Geplaatst op maandag 6 oktober 2008 11:41 1
Goedendag!

Als je een Asus EEE 901 met een 12GB SSD koopt zul je misschien al gemerkt hebben dat je hardeschijf na de installatie al nagenoeg vol zit. Bovendien draait XP alles behalve snel op de ingebouwde SSD's.
Daarom heb ik direct na aanschaf Windows XP eraf gegooid en ben direct begonnen met het installeren van Ubuntu.
Wat bleek na de installatie? Zowel wired als wireless, webcam en bluetooth werken na een nieuwe installatie niet.

Na enkele dagen knutselen ben ik al een aardig eindje op weg met het aan de gang krijgen van mijn drivers.
Voor diegene hier die ook over dezelfde laptop beschikken en graag Ubuntu geinstalleerd willen hebben start ik hier een guide/help topic om alles aan de gang te krijgen.

Deze start post is op het moment nog minimaal maar daar komt 1 dezer dagen nog wel verandering in.
Laten we nu maar snel beginnen met het voorbereiden van de installatie.

BIOS
Om alle ingebouwde hardware zo goed mogelijk aan de gang te krijgen moeten we eerst alle apparatuur enablen in de BIOS.
Dit doen we door tijdens het POST scherm van de laptop op F2 te drukken.
We voeren eenmaal in de BIOS het volgende uit:

1. Ga naar het tabblad Advanced
2. Ga naar het menu Onboard Devices Configuration
3. Stel de volgende waardes in:

Onboard LAN: Enabled
Onboard Camera: Enabled
Onboard WLAN: Enabled
Onboard Bluetooth: Enabled

4. Eenmaal ingesteld druk op F10 gevolgd door OK om de gewijzigde instellingen om te slaan en te booten.

Installatie voorbereiden
Nu de BIOS correct geconfigureerd is, is het tijd om de installatie te downloaden en bootable te maken vanaf USB stick of SD kaart.

De installatie is hier te downloaden: http://ftp.telfort.nl/ubu...u-8.04.1-desktop-i386.iso

Zodra de installatie binnen is, is het tijd om de installatie bootable te maken.
Formatteer allereerst de USB stick/SD kaart naar FAT32 zonder een stationnaam!
Dan is het nu tijd om de installatie bootable te maken.
Dit gaan we doen met het programma UNetbooting:

http://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2008/09/image.png

Deze kleine application van nog geen 3MB is hier te downloaden:
http://unetbootin.sourceforge.net/

Selecteer in UNetbootin de gedownloade ISO en selecteer de correcte USB stick/SD kaart.
Druk vervolgens op OK en hij zal beginnen met het uitpakken van de ISO naar de geselecteerde doelstation:

http://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2008/09/image1.png

Eenmaal gereed verschijnt er een overzicht. Controleer of alles succesvol uitgevoerd is:

http://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2008/09/image2.png

Als alles succesvol uitgevoerd is de complete voorbereiding van de installatie geslaagd!
Dan is het nu tijd om de installatie starten.

Installatie starten
Start je Asus EEE 901 en druk tijdens het POST scherm op de ESC knop.
Selecteer de correcte bootdevice.

Voor SD kaartjes:
Selecteer USB: Single Flash Reader

Voor USB sticks
Selecteer USB: fabrikant naam

Druk op ENTER om de gekozen bootdevice te starten.

Als het goed is krijg je nu een soortgelijk venster als dit:

http://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2008/09/image5.png

Kies voor: Install Ubuntu
De installatie zal nu ingeladen worden.

De installatie wijst voor zich. Kies je gewenste taal, je land, je toetsenbord indeling, welke HDD en geef je gegevens op. Wat je hier allemaal doet is niet van essentieel belang voor het functioneren van de laptop met Ubuntu.

Aangepaste EEE-kernel invoegen
Als het goed is heb je nu een prachtig Ubuntu bureaublad voor je staan. De drivers voor het beeld en geluid werken al. Nu alleen het wired internet en wireless internet nog voor elkaar maken. Dit gaan we doen door een aangepaste kernel te plaatsen in deze installatie ontwikkeld door een persoon die ook zijn EEE had voorzien van Ubuntu en ook merkte dat deze onderdelen niet werkten.

We gaan de kerel op de volgende manier plaatsen:

1. Download de volgende .deb bestanden op een PC met internet en plaats deze op een USB stick en kopieer deze vervolgens naar je bureaublad van je Linux installatie:
http://www.array.org/ubun...6.24-21.39eeepc1_i386.deb
http://www.array.org/ubun...6.24-21.30eeepc5_i386.deb
2. Eenmaal op het bureaublad geplaatst starten we de Terminal. Deze staat onder Applications --> Accessoires --> Terminal bij mij.
3. Geef de volgende commando's in:
code:
1
cd Desktop


Dit is om naar je bureaublad te bladeren.


code:
1
dir


Nu krijg je een overzicht van alle bestanden die er staan. Als het goed is staan de door jou gedownloade bestanden er ook tussen.


code:
1
sudo dpkg -i linux-image-2.6.24-21-eeepc_2.6.24-21.39eeepc1_i386.deb linux-ubuntu-modules-2.6.24-21-eeepc_2.6.24-21.30eeepc5_i386.deb


Hiermee geven we de opdracht om beide pakketten tegelijkertijd te laten installeren.

4. Eenmaal geinstalleerd, start dan handmatig de laptop opnieuw op. Bij het aftellen van GRUB druk dan op Esc. Als het goed is staat de kernel 2.6.24-21-eeepc bovenaan. Druk op enter om door te gaan met het laden van deze kernel.

Ubuntu start nu weer op en je bureaublad verschijnt. Je hebt nu als het goed is een werkende. wired en wireless internet. Dit kan je controleren door naar System --> Administration --> Network te gaan.
Verbind je laptop met het internet. Bedraad of draadloos maakt niet uit.

Update repository
Diegene die de zojuist geplaatste kernel gemaakt heeft brengt ook updates uit voor zijn kernel.
Natuurlijk willen we op de hoogte blijven van de laatste updates voor de meest optimale werking van onze EEE laptop met Ubuntu.

Daarom plaatsen we een repository in onze update lijst. Een repository kan je zien als een grote plastic bak vol met software. Daar halen wij onze updates uit die er door iemand anders in gestopt zijn.

Dit doen we als volgt door het volgende in de Terminal in te geven:

1.
code:
1
wget http://www.array.org/ubuntu/array.list

2.
code:
1
sudo mv -v array.list /etc/apt/sources.list.d/

3.
code:
1
wget http://www.array.org/ubuntu/array-apt-key.asc

4.
code:
1
sudo apt-key add array-apt-key.asc

5.
code:
1
sudo apt-get update

Installatie afronden
De installatie is nog niet geheel af. Er moeten nog wat extra onderdelen van de kernel geinstalleerd worden. Deze worden dus uit de zojuist toegevoegde respoitory gehaald.

Het installeren van de extra onderdelen doen we als volgt door het volgende in de Terminal in te geven:
code:
1
sudo apt-get install linux-eeepc linux-headers-eeepc



Nu we geheel op de goede kernel lopen hoeven we geen updates meer te ontvangen van de vorige kernel van Ubuntu zelf.
We schakelen dit uit door het volgende in te voeren in de Terminal:
code:
1
sudo apt-get remove linux-generic linux-image-generic linux-headers-generic linux-restricted-modules-generic



Als dit gedaan is, is onze installatie helemaal geslaagd.
We hebben een kernel die geoptimaliseerd is voor onze EEE PC en onze bedraade en draadloze verbindingen werken nu ook.
Dan is het nu tijd om de andere onderdelen in de laptop werkend te krijgen.

Webcam
In de door onze gedownloade kernel zitten ook al drivers voor de werking van onze webcam. Nu is het alleen nog noodzakelijk dat we hier software voor regelen die compatible is met de driver.
Een handig gratis programma hiervoor is Cheese

Dit programma installeren we door het volgende in te geven in de Terminal:
code:
1
sudo apt-get install cheese

Bevestig het downloaden en installeren met Yes.
Eenmaal geinstalleerd staat een snelkoppeling van het geinstalleerde programma onder Applications - Graphics --> Cheese.
Het indicatie lampje van de webcam gaat branden en binnen enkele seconden verschijnt je gezicht op het beeld!

Bluetooth
Ook na het installeren van de nieuwe kernel doet Bluetooth het out of the box.
Rechtsboven in moet het Bluetooth icoontje verschenen zijn en via de rechtersmuisknop kan je bijv. naar apparaten zoeken of bestanden verzenden.

Vanavond het vervolg! Moet er nu helaas vandoor!
Xeraveros heeft dit bericht gewijzigd op 08-10-2008 om 13:00
offlineFiXeR Geplaatst op maandag 6 oktober 2008 11:42 1
Pssst: http://www.techzine.nl/tutorials ;)
offlineXeraveros Geplaatst op maandag 6 oktober 2008 11:50 1
Eerst maar ff kijken hoe dit uitpakt! Zowiezo aan de lay-out etc. moet nog veel gedaan worden. Eerst de tekst er maar eens inkrijgen. Nu er snel vandoor!
Xeraveros heeft dit bericht gewijzigd op 06-10-2008 om 11:51
offlineChezzer Geplaatst op zaterdag 11 oktober 2008 21:19 1
Dit ziet er goed uit! Een vriend van mij heeft laatst ook een ASUS EEE in bezit gekregen, maar had XandrOS erop. Die heeft hij eraf geknald en vervangen door Ubuntu.
Maar inmiddels heeft Ubuntu een EEE-versie uitgebracht... Ik verwacht dat die versie veel werk uit handen zal nemen! Heb je daarmee al geëxperimenteerd?
offline-ko- Geplaatst op zondag 12 oktober 2008 20:33 1
Breeezy is dat inderdaad.

Ziet er top uit Xeraveros, bedankt dat je dit met ons gedeelt hebt!
offlineXeraveros Geplaatst op maandag 13 oktober 2008 00:46 1

quote:

Chezzer schreef op 11 oktober 2008 @ 21:19:
Dit ziet er goed uit! Een vriend van mij heeft laatst ook een ASUS EEE in bezit gekregen, maar had XandrOS erop. Die heeft hij eraf geknald en vervangen door Ubuntu.
Maar inmiddels heeft Ubuntu een EEE-versie uitgebracht... Ik verwacht dat die versie veel werk uit handen zal nemen! Heb je daarmee al geëxperimenteerd?


Heb idd deze versie ook al gedraaid maar vind de interface zowiezo wat beroerd werken. En natuurlijk wil je als je Ubuntu draait ook graag Compiz draaien.
Dit is nog niet mogelijk met de Ubuntu-EEE editie. Of dit nog gaat komen is maar de vraag. Trouwens. Hoe Compiz te configureren zal ik maandag even posten!

Verder ben je als je de Ubuntu-EEE editie draait afhankelijk van de updates die het Ubuntu-EEE team uitbrengt. Heb gehoord dat deze niet alle updates uitbrengen zoals wel het geval is in de normale Ubuntu versie. Of de updates kunnen enige tijd op zich laten wachten omdat deze aangepast dienen te worden.

Via de manier die ik beschrijf heb je daar geen last van en ontvang je gewoon alle updates die ook uitgebracht worden voor de normale desktop systemen.

Wat wel weer het mooie is van de Ubuntu-EEE editie is dat ze met de nieuwe versie die eraan zit ten komen te claimen dat de boot time verlaagd is naar 5 seconden!
Hopelijk weet het team van Array.org ook een soortgelijke kernel uit te brengen.
Bovendien start de laptop al een aardig stukje sneller op met de aangepaste kernel dan de vanilla kernel van Ubuntu.
Xeraveros heeft dit bericht gewijzigd op 13-10-2008 om 00:53

Om te kunnen reageren op deze discussie dien je geregistreerd te zijn bij Techzine.nl
Klik hier om je te registreren, dit is volledig gratis en is binnen 1 minuut geregeld!

Je bent hier: Techzine » Forum » Linux » [Linux] Asus EEE 901 12GB SSD Ubuntu Guide